Brak wtyczki FLASH

„JEDZ OWOCE I WARZYWA TO NA ZDROWIE DOBRZE WPŁYWA”- PROJEKT EDUKACYJNY (OWOCOWY TYDZIEŃ)

Lubimy jabłuszka i słodziutkie gruszki,

a na śliwki jesteśmy wielkie łakomczuszki...

 

       Początek października – rozpoczęliśmy od owocowego tygodnia.  A co robiliśmy z owocami przez cały tydzień? To proste –  Zaczęliśmy od wyprawy po owoce, zorganizowaliśmy  ekspozycję owoców w kąciku przyrody, oglądaliśmy, dotykaliśmy, delektowaliśmy się ich smakiem i aromatem, liczyliśmy, porównywaliśmy wielkość, kolor, badaliśmy z zewnątrz i wewnątrz, opisywaliśmy ich wygląd, pląsaliśmy, bawiliśmy się przy muzyce i śpiewaliśmy piosenki. W ciągu kilku następnych dni rozmawialiśmy o walorach odżywczych owoców, dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.                                    

       Nie zabrakło ciekawych prac plastycznych podczas, których wykonywaliśmy drzewa wraz z ich owocami. Bardzo przyjemnym zwieńczeniem prac badawczych i edukacyjnych było przygotowanie pysznej sałatki owocowej wg książki kucharskiej z dodatkiem naturalnego miodu od pracowitych pszczółek – samo zdrowie.

      Następnie przygotowaliśmy pyszne kompoty z owoców takich jak: jabłka, gruszki, śliwki. Nasz kącik został powiększony o zapasy na zimę.

Podczas zajęć gospodarczych dzieci wykazały się dużą samodzielnością.

    Głównym celem prowadzonych zajęć i zabaw było uświadomienie dzieciom, że owoce są niezbędne dla zdrowia jako źródło cennych witamin oraz zachęcanie do częstego ich spożywania.

 

Pysznie, zdrowo, kolorowo…
było w naszym przedszkolu
kiedy mówiliśmy o owocach.