"Szlachetna Paczka..."

Akcja "Szlachetna Paczka"

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Jan Paweł II

Jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym.

W tym roku wzięliśmy udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Nasze Przedszkole objęło pomocą również rodziny wielodzietne z naszego miasta. Zaangażowanie rodziców i nauczycieli przyniosło nieoczekiwane efekty - zebraliśmy nie tylko produkty, konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczno– sanitarne, ale również odzież, zabawki i słodycze.

Dyrektor Przedszkola składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”.

Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin.

Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

Koordynatorem akcji w przedszkolu była Pani Aleksandra Mendrygał.