BEZPIECZEŃSTWO NA ULICY WAŻNA SPRAWA, MIEJ TO NA UWADZE, TO PODSTAWA !

Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczenstwo na pasach

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie oraz Funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Gryfinie odwiedzili grupę Króliczków by wspólnie porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także noszeniu elementów odblaskowych.

Podczas spotkania mundurowi przekazali dzieciom podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Policjanci wyjaśnili dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, bawić się oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Przypomnieli również podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Ponadto policjanci przypomnieli dzieciom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz instruowali jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji. Policjanci powiedzieli o korzyściach noszenia elementów odblaskowych. Dzieci były bardzo chętne do rozmowy, zadawały wiele pytań. Na koniec spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe poprawiające widoczność na drodze.