Historia naszego przedszkola

W roku 1992 przedszkolem naszym zaczęło się opiekować miasto i wówczas do przedszkola mogły już chodzić wszystkie dzieci. W kilka lat później nasza kochana pani Janina odeszła na zasłużoną emeryturę a kierownictwo objęła pani Grażyna Szumińska - Michalska, która pełniła tę funkcje do 1998 roku. Po niej obowiązki przejęła pani Ewa Januszewska. Na pewno jesteście ciekawi skąd wzięła się nazwa naszego przedszkola. A było to tak. Pewnego razu do przedszkola przyszedł mały chłopiec o imieniu Krzyś, który nie rozstawał się ze swoim pluszowym misiem. Z nim się bawił, z nim jadł, a nawet spał. Ten pluszowy miś był dla niego czymś więcej niż zwykłą zabawką był prawdziwym przyjacielem. Ulubioną książeczką Krzysia był "Kubuś Puchatek" Aleksandra Milne. W ten właśnie sposób narodził się pomysł nazwania naszego przedszkola jego imieniem. W roku 2000 patronem naszego przedszkola stał się Kubuś Puchatek - miś o małym rozumku ale ogromnym serduszku. Oto fotografie ilustrujące to ważne wydarzenie.

Od tej pory w naszym przedszkolu zadomowiły się 4 grupy wiekowe, a mianowicie: najmłodsi przyjaciele to oczywiście Maleństwa,  i  Pszczółki następnie 4 latki czyli Króliczki, pięciolatki - Tygryski oraz najstarsza grupa - Puchatki. Od tego czasu nasze przedszkole troszkę się zmieniło szczególnie jego wystrój. Obecnie w sali gimnastycznej zagościła 5 grupa -  W naszym przedszkolu znajduje się biblioteka z której korzystają nie tylko nauczyciele ale i rodzice z dziećmi. W trakcie urządzania jest również Kubusiowa Garderoba, gdzie przechowywane są stroje do różnego rodzaju przedstawień. Mamy również ogród botaniczny który co roku jest wzbogacany w nowe rośliny, krzewy, drzewka.

Pragniemy również nadmienić, iż w roku 2004 nasza placówka jako jedna z nielicznych w województwie otrzymała zaszczytny, honorowy tytuł "Zachodniopomorska Placówka Jakości" za sukcesy  w tworzeniu przedszkola nowoczesnego, przyjaznego i wspierającego, zapewniającego wysoką jakość kształcenia, opieki i wychowania oraz ciągły rozwój wychowanków i nauczycieli.

Witamy wszystkich miłośników pluszowych misiów w naszym gronie, życzymy uśmiechu i słodkich

jak miód chwil, spędzonych razem z nami. To tu znajdziecie wiernych przyjaciół, takich jakimi są dla Kubusia Puchatka: Królik, Tygrys, Maleństwo, Prosiaczek, Sowa i inni bohaterowie Stumilowego Lasu. To tu nauczycie się pomagać młodszym, nie być obojętnym na krzywdę innych, nauczycie się bacznie obserwować piękny świat który nas otacza, poznacie wiele ciekawych zabaw i gier, a przede wszystkim będziecie otoczeni troskliwą opieką całego naszego personelu. Szczególnie gorąco witamy Maleństwa, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczą próg kubusiowego przedszkola. Wierzymy że wybór naszego przedszkola będzie pierwszym właściwym wyborem drogi edukacyjnej Państwa dzieci.