SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

Dnia 08 października do naszego przedszkola zawitała – pani Edyta która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Przychodni POZ w Gryfinie. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w nas zainteresowanie. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta oraz dyplomy. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce pamiątkowy słoiczek miodu od Kubusia Puchatka.